Autocamp U viaduktu
Středa 01/18/2017

  O kempu
  Fotogalérie
  Pěší tury
  Cyklotrasy
  Zajímavosti
  Ceník
  Kontakty
  English version
Europe Camping Guide - European campsite list, travel guide


Autocamp "U viaduktu" se nachází u ústí jednoho z nejkrásnějších údolí Moravskoslezských Beskyd, údolí Lomné. Lomná je známou rekreační oblasti, skýtající odpočinek hostům z tuzemska i zahraničí. Pohoří Beskyd, pokryté hustými lesy, lemující průzračně čistou říčku Lomnou, je vhodným místem pro všechny, od těch kteří preferují aktívní odpočinek až po ty, kteří hledají klid a relaxaci v zdejší krásné přírodě.

Provoz kempu zahájen 1.5.2016


Autocamp se nachází v nádherném borovicovém háji, od silnice je oddělen živým plotem z bříz a modřínů. Je zde místo pro karavany, přívěsy i stany s možností parkování. Autocampem protéká říčka Lomná a společně s okolními lesy tak dovytváří překrasnou scenérii, která působí jako balzam na tělo i duši. Ubytovaným hostům jsou k dispozici tato zařízení a služby:
- elektropřípojky s elektroměry
- sprcha s teplou vodou
- umývarna
- pronájem přívěsu
- WC a pisoáry
- prodejna s nápoji a cukrovinkami
- dětské průlezky
- lesní tělocvična


V pronajmutí je i nový obytný přívěs pro 4-5 osob. Přívěs je vybaven TV, plynovým vařičem, nádobím, ledničkou, lůžkovinami, tekoucí vodou. Více fotek ve fotogalerii.

Volné termíny přívěsu v roce 2016: (aktualizováno průběžně)
1.5.-1.10.2016

Nově rekonstruované toaletyDalší možnosti.
Nákupy
Prodejna potravin, se nacházi asi 700 m od autocampu a dorazíte tam procházkou podél říčky Lomné, směrem do Jablunkova. Otevírací hodiny jsou:
Po - Pa 6:00 - 18:00
So 6:00 - 15:00
Ne 8:00 - 15:00
Další prodejny se nacházejí v centru Lomné, obchody s oděvy, průmyslovým zbožím, drogérie, sportovní potřeby, hračky, knihy atd. naleznete v nedalekém Jablunkově.

Internet
Přístup na Internet je možný v Jablunkově v informačním centru, přičemž do 15 minut je zdarma. Informační centrum je otevřeno od 8:00 do 16:00 v pracovní dny.
Penzion "U Křížů"
Hledáte-li další ubytování v okolí, podívejte se na ubytování v privátě "U Křížů", kde je místo až pro 10 osob.

Prales Mionši
Nově byla otevřená náučná stezka kolem pralesa Mionši, kde můžete obdivovat kus nedotčeného karpatského lesu. Naučná stezka Mionší je asi 7km dlouhý okruh, s 10 zastaveními. Stezka je přístupná od 1. června do 15.září. Prohlídka Vám zabere asi 3 až 4 hodiny. Stezka je určena pouze pro pěší.

Vozíková horská dráha
Ski areál v Mostech u Jablunkova, který je vzdálen od kempu cca 5 km má jako první v České republice ojedinělou adrenalinovou atrakci, vozíkovou horskou dráhu.
- délka sjezdu vozíkové horské dráhy je 650 m
- provoz celoroční
- otevřeno denně od 9,00 do 18,00 hodin
- navíc k vyžití Bungee trampolíny

Bowling
V Jablunkově, který je vzdálen 3km od kempu, se nachází bowlingové centrum se 4 dráhami. Součásti bowlingu je i příjemná restaurace.

Pěší túry
Autocamp leží u východiště značených turistických tratí po kterých se můžete vydat na okolní vrcholky hor. Odměnou vám bude nejen radost z pohybu, ale i překrasný výhled na celé Beskydy a za krásného počasí i na slovenskou Fatru či dokonce Tatry. To vše ještě umocní posezení v rázovitých horských chalupách, kterými jsou zdejší hory posety.

Cyklistika
Místní lesy jsou protkány lesními cestami a pěšinami vhodnými pro jízdu na horských kolech a proto jsou velmi vyhledávanými příznivci tohoto sportu. Je zde možné zvolit libovolnou trasu podle náročnosti i délky, od fyzicky náročné jízdy po hřebeni až po odpočinkovou jízdu podél říčky Lomné.

Koupání
Splavy na říčce Lomné dávají možnost neopakovatelného romantického koupání v přírodě. Ovšem ti, kteří dávají přednost bazénu, mohou využít koupaliště s tobogány v nedalekém Jablunkově.

Houbaření
Místní lesy jsou rovněž bohaté na houby, borůvky, maliny a tak se v letním období stávají rájem houbařů a sběračů dalších lesních plodů.

Kultura
Centrem kultury Lomné je dřevěný amfiteátr, kde se v červenci koná populární folkový festival "Na pomezí" a v září folklorní slavnosti Slezské dny. Kromě těchto tradičních akcí jsou v tomto areálu pořádáná i další vystoupení.

Bohoslužby
Na mši můžete zajít do kostela v Salajce nebo Jablunkově.
Kostel sv. Kříže v Salajce - mše v neděli:
8:00 - polská každý sudý týden, česka každý lichý týden.
10:30 - polská každý lichý týden, česka každý sudý týden.
Kostel v Jablunkově - mše v neděli:
7:15, 10:30 - polská
9:00, 18:00 - česká