Autocamp U viaduktu
Neděle 02/26/2017

  O kempu
  Fotogalérie
  Pěší tury
  Cyklotrasy
  Zajímavosti
  Ceník
  Kontakty
  English version
Europe Camping Guide - European campsite list, travel guide


Autocamp "U viaduktu" se nachází u ústí jednoho z nejkrásnějších údolí Moravskoslezských Beskyd, údolí Lomné. Lomná je známou rekreační oblasti, skýtající odpočinek hostům z tuzemska i zahraničí. Pohoří Beskyd, pokryté hustými lesy, lemující průzračně čistou říčku Lomnou, je vhodným místem pro všechny, od těch kteří preferují aktívní odpočinek až po ty, kteří hledají klid a relaxaci v zdejší krásné přírodě.

Provoz kempu bude zahájen 1.5.2017


Autocamp se nachází v nádherném borovicovém háji, od silnice je oddělen živým plotem z bříz a modřínů. Je zde místo pro karavany, přívěsy i stany s možností parkování. Autocampem protéká říčka Lomná a společně s okolními lesy tak dovytváří překrasnou scenérii, která působí jako balzam na tělo i duši. Ubytovaným hostům jsou k dispozici tato zařízení a služby:
- elektropřípojky s elektroměry
- sprcha s teplou vodou
- umývarna
- pronájem přívěsu
- WC a pisoáry
- prodejna s nápoji a cukrovinkami
- dětské průlezky
- lesní tělocvična
Rezervace přívěsu

V pronajmutí je i nový obytný přívěs pro 4-5 osob. Přívěs je vybaven TV, plynovým vařičem, nádobím, ledničkou, lůžkovinami, tekoucí vodou. Více fotek ve fotogalerii.
Volné termíny přívěsu

Rekonstruované toaletyDalší možnosti.
Nákupy
Prodejna potravin, se nacházi asi 700 m od autocampu a dorazíte tam procházkou podél říčky Lomné, směrem do Jablunkova. Otevírací hodiny jsou:
Po - Pa 6:00 - 18:00
So 6:00 - 15:00
Ne 8:00 - 15:00
Další prodejny se nacházejí v centru Lomné, obchody s oděvy, průmyslovým zbožím, drogérie, sportovní potřeby, hračky, knihy atd. naleznete v nedalekém Jablunkově.

Internet
Přístup na Internet je možný v Jablunkově v informačním centru, přičemž do 15 minut je zdarma. Informační centrum je otevřeno od 8:00 do 16:00 v pracovní dny.

Prales Mionši
Nově byla otevřená náučná stezka kolem pralesa Mionši, kde můžete obdivovat kus nedotčeného karpatského lesu. Naučná stezka Mionší je asi 7km dlouhý okruh, s 10 zastaveními. Stezka je přístupná od 1. června do 15.září. Prohlídka Vám zabere asi 3 až 4 hodiny. Stezka je určena pouze pro pěší.

Vozíková horská dráha
Ski areál v Mostech u Jablunkova, který je vzdálen od kempu cca 5 km má jako první v České republice ojedinělou adrenalinovou atrakci, vozíkovou horskou dráhu.
- délka sjezdu vozíkové horské dráhy je 650 m
- provoz celoroční
- otevřeno denně od 9,00 do 18,00 hodin
- navíc k vyžití Bungee trampolíny

Bowling
V Jablunkově, který je vzdálen 3km od kempu, se nachází bowlingové centrum se 4 dráhami. Součásti bowlingu je i příjemná restaurace.

Pěší túry
Autocamp leží u východiště značených turistických tratí po kterých se můžete vydat na okolní vrcholky hor. Odměnou vám bude nejen radost z pohybu, ale i překrasný výhled na celé Beskydy a za krásného počasí i na slovenskou Fatru či dokonce Tatry. To vše ještě umocní posezení v rázovitých horských chalupách, kterými jsou zdejší hory posety.

Cyklistika
Místní lesy jsou protkány lesními cestami a pěšinami vhodnými pro jízdu na horských kolech a proto jsou velmi vyhledávanými příznivci tohoto sportu. Je zde možné zvolit libovolnou trasu podle náročnosti i délky, od fyzicky náročné jízdy po hřebeni až po odpočinkovou jízdu podél říčky Lomné.

Koupání
Splavy na říčce Lomné dávají možnost neopakovatelného romantického koupání v přírodě. Ovšem ti, kteří dávají přednost bazénu, mohou využít koupaliště s tobogány v nedalekém Jablunkově.

Houbaření
Místní lesy jsou rovněž bohaté na houby, borůvky, maliny a tak se v letním období stávají rájem houbařů a sběračů dalších lesních plodů.

Kultura
Centrem kultury Lomné je dřevěný amfiteátr, kde se v červenci koná populární folkový festival "Na pomezí" a v září folklorní slavnosti Slezské dny. Kromě těchto tradičních akcí jsou v tomto areálu pořádáná i další vystoupení.

Bohoslužby
Na mši můžete zajít do kostela v Salajce nebo Jablunkově.
Kostel sv. Kříže v Salajce - mše v neděli:
8:00 - polská každý sudý týden, česka každý lichý týden.
10:30 - polská každý lichý týden, česka každý sudý týden.
Kostel v Jablunkově - mše v neděli:
7:15, 10:30 - polská
9:00, 18:00 - česká